امروز: سه شنبه 1 مرداد 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق تاكسیدرمى پرندگان

دانلود تحقیق تاكسیدرمى پرندگان دسته: زیست شناسی
بازدید: 7 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 118 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 6

تاكسیدرمى پرندگان اندازه گیرى اعضاى بدن نمونه آماده سازى نمونه براى تاكسیدرمى مراحل تاكسیدرمى جدا كردن پوست از گوشت تخلیه جمجمه سیم كشى پرنده پنبه گذارى حفاظت از نمونه هاى تاكسیدرمى شده

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

تاكسیدرمى پرندگان

آماده سازى نمونه براى تاكسیدرمى

در تمام نمونه ها در ابتدا باید موارد زیر را بخاطر داشت:

وزن و اندازه گیرى اعضاى بدن – رنگ بدن – پوست اطراف صورت – چشم ها – پاها و پلك چشم را یاداشت مى كنیم. زمانى كه نمونه براى ماه هاى زیادى نگه دارى شده باشد رنگ تمام قسمتهاى بدنش با نمونه تازه متفاوت خواهد بود. بنابراین ثبت این موارد در زمان مردن جانور بسیار مهم است. اگر پس از مردن حیوان ، رنگ بعضى از قسمتهاى بدن تغییر كند میتوان توسط رنگ روغنى دوباره آن رنگ را بطور مصنوعى روى اعضاى جانور ایجاد كرد.

در صورتى كه نمونه به طور طبیعى مرده باشد ، بایستى از زمان مردنش تا پوست كنى بیش از 24 ساعت داخل فریزر نگه دارى و شب قبل از تاكسیدرمى از فریزر خارج نموده و داخل یخچال گذاشته شود.

هرگز یك پرنده كشته شده كه متلاشى شده است را پوست نمى كنیم ، چون خون منعقد نمى شود و به محض استفاده از چاقو خون جارى شده و باعث كثیفى و رنگى شدن پرها مى گردد ، بنابراین میتوان نمونه را در فریزر گذاشت تا كاملا سرد شود و یك روز جلوتر آن را از فریزر خارج كرده تا یخهایش باز شود و شروع به تاكسیدرمى مى كنیم. 

اندازه گیرى اعضاى بدن نمونه

 مراحل تاكسیدرمى

در ابتدا ، با دست پرهاى روى قفسه سینه را به آرامى كنار مى زنیم تا پوست دیده شود. سپس از ناحیه كلواك تا زیر گردن از وسط بدن توسط تیغ شكافى ایجاد مى كنیم البته باید سعى كرد كه برش را زیاد عمیق نزنیم ، تا پرنده دچار خونریزى نشود. در صورتى كه در اثر بى دقتى این كار انجام شد لازم است مقدارى پنبه روى آن قسمت گذاشته شود تا از آلودگى جلوگیرى كند. سپس با كمك انتهاى تیغ پوست را از گوشت كه تقریبا نیمه منجمد است جدا مى كنیم.

پس از جدا كردن پوست در ناحیه شكم از طرفین پاها را از پوست جدا مى كنیم تا به ناحیه دم برسیم. این مرحله نیاز به دقت بیشترى دارد تا پرهاى ناحیه دم سالم بمانند. به آرامى و با كمك تیغ غده چربى را جدا و سپس استخوان دم را توسط قیچى یا سیم چین و همچنین استخوان پاها را از ناحیه بالاى ران قطع مى كنیم. سپس پوست آزاد شده و میتوان پوست پاها را هم جدا كرد.در قسمت پاها و بال استخوان ها باید سالم بمانند بنابراین به آرامى و بدون صدمه زدن به شاهپرها در بال استخوان را بیرون مى كشیم و با كمك تیغ گوشت را از استخوان جدا كرده و استخوان را به جاى اولیه اش بر مى گردانیم.

جدا كردن پوست از گوشت

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : تاكسیدرمى پرندگان , اندازه گیرى اعضاى بدن نمونه , آماده سازى نمونه براى تاكسیدرمى , مراحل تاكسیدرمى , جدا كردن پوست از گوشت , تخلیه جمجمه , سیم كشى پرنده , پنبه گذارى , حفاظت از نمونه هاى تاكسیدرمى شده

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر