امروز: جمعه 15 آذر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود مقاله ترجمه شده الگوریتم بهینه سازی انطباقی وال جهت بهینه سازی جهانی

دانلود مقاله ترجمه شده الگوریتم بهینه سازی انطباقی وال جهت بهینه سازی جهانی دسته: کامپیوتر و IT
بازدید: 8 بار
فرمت فایل: pdf
حجم فایل: 252 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 9

الگوریتم بهینه سازی انطباقی جدید وال برای بهینه سازی جهانی

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

فایل دانلودی فقط شامل فایل ترجمه شده با پسوند pdf بوده و فایل انگلیسی در آن موجود نمی باشد.

بخشی از ترجمه فارسی مقاله:

1- مقدمه
تصادفی سازی در الگوریتم های فراابتکاری نقش بسیار حیاتی در اکتشاف و بهره برداری ایفاء می کند . تکنیک های تصادفی سازی قدرتمند تر یک سری زنجیره های مارکوف ، پرش های (پرواز های ) لوی و توزیع گوسی یا نرمال هستند و جدیدترین تکنیک از نوع انطباقی می باشد . از اینرو ، الگوریتم های فرا ابتکاری در ترکیب با تکنیک انطباقی به زمان محاسباتی کمتر منجر می گردد تا به راه حل بهینه ، اجتتاب حداقلی محلی و همگرایی سریع تر منجر گردد .
WAO مبتنی بر جمعیت یک الگوریتم بهینه سازی فراابتکاری می باشد که از توانایی برخوردار بوده است تا از بهینه محلی اجتناب نماید و به راه حل بهینه جهانی دست یابد که ان را برای کاربرد های عملی بدون اصلاحات ساختاری در الگوریتمی برای حل مسایل بهینه سازی متفاوت محدود شده یا محدود نشده مناسب می سازد . WOA در زمانی که با تکنیک انطباقی یکپارچه شده است باعث کاهش های محاسباتی برای مشکلات بی نهایت پیچیده می گردد .
کار های معاصر با تکنیک انطابقی عبارتند از : الگوریتم جستجو Cuckoo انطباقی (ACSA) ، QGA ، تخلیه ناقص صوتی (PD) ، HGAPSO ، PSACO ، HSABA ، PBILKH ، KH-QPSDO ، PSACO ، HSABA ، PBILKH ، KH-QPSO ، IFA-HS ، HS/FA ، CKH-HS/BA ، HPSACO-CSKH ، HS-CSS ، PSOHS ، DEKH ، HS/CS ، HSBBO ، CSS-PSO و غیره .
ساختار مقاله به صورت زیر نشان داده می شود : بخش اول شامل مقدمه ؛ بخش دوم شامل توصیف الگوریتم های اصلی می باشد ؛ بخش سوم از تحلیل نتایج رقابتی مشکل محک تست محدود نشده تشکیل می گردد ؛ در نهایت تایید و نتیجه گیری بر ایای نتایج استخراج می گردد .
2 – الگوریتم بهینه سازی وال
الگوریتم بهینه سازی که همین اواخر در الگوریتم فراابتکاری پیشنهاد شده است را الگوریتم بهینه سازی وال(WOA) می نامند که از استراتژی شکار شبکه حباب الهام گرفته شده است . رفتار شکار خاص وال های گوژپشت در الگوریتم توصیف می گردد ، وال ها از حباب های نوعی تبعیت می کنند و این کار یک دایره یا مسیر شکل عدد 9 را ایجاد می کند در حالی که صیدرا در طول عملیات شکار محاصره می کنند . رفتار شکار / تغذیه شبکه حباب به راحتی می توانست این گونه درک گردد که وال گوژ پشت تقریبا 10 تا 15 متر در آب پایین رفته است و سپس بعد از شروع برای تولید حباب هایی در شکل مارپیچ به دور شکار حلقه می کند و سپس از حباب ها تبعیت می کند و به سمت بالا در سطح آب حرکت می کند . مدل ریاضی برای الگوریتم بهینه سازی وال به صورت زیر نشان داده می شود :

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود الگوریتم بهینه سازی انطباقی جدید وال برای بهینه سازی جهانی , تحقیق الگوریتم بهینه سازی انطباقی وال برای بهینه سازی جهانی , مقاله الگوریتم بهینه سازی انطباقی جدید وال برای بهینه سازی جهانی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر