امروز: چهارشنبه 20 آذر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت خون و لنف

پاورپوینت خون و لنف دسته: پاورپوینت
بازدید: 514 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 2446 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 14

دانلود پاورپوینت خون و لنف بررسی خون و لنف پاورپوینت جامع و کامل خون و لنف کاملترین پاورپوینت خون و لنف پکیج پاورپوینت خون و لنف مقاله خون و لنف تحقیق خون و لنف

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 14 صفحه

به نام دوست كه همه عالم ازوست خون و لنف خون و لنف خون و لنف بافتهائی هستند كه به صورت مایع در بدن جریان دارند و عمل آنها توزیع اكسیژن٬ مواد غذائی و فرآورده های غدد مترشحه داخلی به تمام قسمتهای بدن و سپس جمع آوری مواد سمی و زائد می باشد. این دو بافت دارای ماده بنیادی به نام پلاسما می باشند و در این پلاسما سلولها شناورند. سلولهای لنف عبارتند از لكوسیتها(سلولهای سفید خون) ٬ ولی سلولهای خونی عبارتند از: لكوسیتها٬ اریتروسیتها(سلولهای قرمز خون) و ترومبوسیتها(پلاكتها).
تعداد سلولهای قرمز خون انسان بالغ و سالم: 5-4 میلیون در میلی متر مكعب
تعداد سلولهای سفید خون انسان بالغ و سالم: 10-8 هزار در میلی متر مكعب
تعداد پلاكتهای خون انسان بالغ و سالم: 400000-250000 در میلی متر مكعب

پلاسما: Plasma
بخش مایع خون را پلاسما نامند كه 55% حجم خون را تشكیل می دهد و 45% بقیه را سلولهای خون به خود اختصاص میدهند. سلول قرمز خون: Red Blood Cell(RBC)
سلول قرمز یا گلبول قرمز خون كره ای است مقعرالطرفین به قطر5/7 میكرون كه فاقد هسته٬ میتوكندری و ارگانلهای دیگر می باشد.این سلول با داشتن هموگلوبین عمل حمل اكسیژن به بافتها و انتقال دی اكسید كربن به ریه ها را به عهده دارد و در طی 10 روز عمر خود حدود 850 كیلومتر در بدن حركت می كند. حدود یك درصد از این سلولها دارای هسته بوده و به نام رتیكولوسیت خوانده می شوند كه نوعی سلول قرمز نابالغ محسوب شده و افزایش میزان این سلولها نشانه افزایش میزان خون سازی در بدن است.

سلولهای سفید خون: WBC))White Blood Cells
این سلولها(گلبولها) بر اساس وجود یا عدم وجود دانه های كوچك(گرانولهای) اختصاصی در سیتوپلاسم خود به دو دسته دانه دار(گرانولوسیتها) و بدون دانه(آگرانولوسیتها) تقسیم می شوند.
گرانولوسیتها شامل نوتروفیلها٬ ائوزینوفیلها و بازوفیلها می باشند.
نوتروفیلها: Neutrophils
حدود 65درصد سلولهای سفید خون را به خود اختصاص داده هسته ای چند تكه ای(چند لوبه) داشته كه با افزایش سن سلول به تعداد این قطعات هسته اضافه می شود(پلی مورفونوكلئر). این سلولها با خروج از خون طی عمل دیاپدز و مبارزه با عوامل خارجی نقش مهمی در دفاع از بدن به عهده دارند.
ائوزینوفیلها: Eosinophils(Acidophils)
حدود سه درصد از سلولهای سفید خون را شامل شدهبزرگتر از نوتروفیل بوده و در داخل سیتوپلاسمش دانه های قرمز دارد هسته این سلول دمبلی شكل است. این سلول در دفاع علیه انگلها نقش داشته همچنین در كاهش علائم التهاب نیز موثر است.
نوتروفیلها: Neutrophils
حدود 70 درصد گلبولهای سفید خون را این سلول به خود اختصاص داده سیتوپلاسمی روشن با دانه های(گرانولهای) صورتی دارد. هسته این سلول به صورت قطعه قطعه (چند لوبه) بوده كه با افزایش سن به تعداد آنها افزوده می شود.

(پلی مورفونوكلئرPolyMorphoNuclear=PMN)
همچنین كروموزوم x غیرفعال در افراد مونث به صورت چوب طبل(Drum Stick) در هسته برخی نوتروفیلها قابل مشاهده است. نوتروفیلها در بیگانه خواری عوامل بیگانه نقش دارند.


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 13,200 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت خون و لنف , بررسی خون و لنف , پاورپوینت جامع و کامل خون و لنف , کاملترین پاورپوینت خون و لنف , پکیج پاورپوینت خون و لنف , مقاله خون و لنف , تحقیق خون و لنف

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر