امروز: سه شنبه 19 آذر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق آشنایی با سیستم ایربگ یا کیسه هوا

دانلود تحقیق آشنایی با سیستم ایربگ یا کیسه هوا دسته: مکانیک
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 17 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 15

همانند كمربند ایمنی مفهوم ایربگ نیز یا كیسه هوا نیز سالها قبل بوجود امده است اولین نوع كیسه های قابل باد شدن در خلال جنگ جهانی دوم در هواپیماها و هنگام فرود به كار گرفته شد

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

كیسه هوا Air Bag

سالهای بسیار زیادی كمربند ایمنی تنها وسیله محافظت از انسان در خودرو بود. بحث های زیادی در مورد ایمنی سرنشین خودرو به خصوص كودكان وجود داشت و كشورها موظف بودند از قوانین و استانداردهای مربوط به كمربند ایمنی پیروی كنند. امار نشان میدهد كمربندهای ایمنی تا كنون جان صدها هزار نفر را در سوانح رانندگی از مرگ نجات داده اند.

همانند كمربند ایمنی مفهوم ایربگ نیز یا كیسه هوا نیز سالها قبل بوجود امده است. اولین نوع كیسه های قابل باد شدن در خلال جنگ جهانی دوم و در سال 1980 در هواپیماها و هنگام فرود به كار گرفته شد. اما ایربگ های تجاری اولین بار در خودروها مورد استفاده قرار گرفتند. اتومبیلهایی كه بعد از سال 1998 تولید شدند همگی موظف به استفاده از ایربگ برای دریافت استاندارد شده اند.

لازم است هم در قسمت راننده و هم قسمت سرنشین كناری از ایربگ استفاده شود. امروزه امار نشان داده است كه استفاده از ایربگ در تصادف های مستقیم از رو به رو تا 30% احتمال مرگ را كاهش میدهد.

بعدها ایربگ های جانبی در صندلی ها و درهای خودرو جاسازی شدند.خودرو های مدرن امروزی دیگر از تنها 2 ایربگ استفاده نمیكنند بلكه تعداد زیادی ایربگ روبه رو و جانبی در این خودروها به كار رفته است.همانطور كه در سالیان گذشته مطالعات زیادی در مورد كمربند ایمنی انجام میگرفت امروزه دولت ها و خودروسازان مطالعات و ازمونهای بسیاری در مورد ایربگ ها انجام میدهند.

قوانین حركت

قبل از مطالعه جزئیات ایربگ ها باید ابتدا قوانین حركت را مرور نمائیم.میدانیم اجسام متحرك دارای مومنتوم (اندازه حركت) هستند.مومنتوم در اثر جرم و سرعت بوجود میاید.

تا هنگامی كه نیروی خارجی به جسم وارد نشود جسم در راستای قبلی و با همان سرعت به حركت خود ادامه میدهد.خودرو از جرمهای متعددی تشكیل شده است .

وزن خودرو و اجسام داخل ان و همینطور مسافرین از ان جمله اند.اگر وسیله ای برای مهار وجود نداشته باشد در هنگام تصادف این اجرام مایل هستند با سرعتی كه اتومبیل در حال حركت بوده است به حركت رو به جلوی خود ادامه دهند.

كاهش مومنتوم اجسام باید در یك بازه زمانی انجام گیرد.در هنگام تصادف نیروی وارده برای توقف مسافران بسیار زیاد است. همچنین زمان كمی برای اعمال این نیرو وجود دارد. هدف همه وسایل و تجهیزات ایمنی به كار رفته این است كه هنگام به كارگیری كمترین اسیب و جراحت ممكن را به فرد وارد نماید.

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

برچسب ها : آشنایی با سیستم ایربگ , کیسه هوا , Air Bag , تجهیزات ایمنی , ایربگ خودرو , کیسه هوای خودرو

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر