امروز: جمعه 15 آذر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق ابداع كلید های جیوه ای

دانلود تحقیق ابداع كلید های جیوه ای دسته: برق
بازدید: 5 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 111 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 76

ابداع كلیدهای جیوه ای فشار قوی در پنجاه سال قبل مسیر توسعه تكنولوژی انتقال HVDC را هموار كرد

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

ابداع كلیدهای جیوه ای فشار قوی در پنجاه سال قبل مسیر توسعه تكنولوژی انتقال HVDC را هموار كرد. تا سال 1945، اولین لینك DC تجاری با موفقیت بكار گرفته شده بود و نمونه های بزرگتری در حال تولید بود. موقعیت تكنولوژی جدید موجب گردید كه تحقیقات و تلاشها به سمت ساخت كلیدهای نیمه هادی پیش رود و تا اواسط دهه 60، این كلیدها جایگزین كلیدهای قوس جیوه ی شدند. بعد تاریخی و پیشرفت های فنی تكنولوژی HVDC بطور مفصل در مراجع بیان گردیده است. پیشرفت های قال توجه در بهبود قابلیت اطمینان و ظرفیت كلیدهای تایریستوری موجب كاهش هزینه مبدل ها در مسافت‌های انتقال و در نتیجه افزایش قدرت رقابت طرح های DC شده است.

در هر حال عدم امكان خاموش كردن تایریستورها محدودیت مهمی در ملاحظات مربوط به توان راكتیو و كنترل آن پدید می آورد. این محدودیت موجب ظهور تجهیزات الكترونیك قدرت با قابلیت های كنترلی بیشتر شده است برای نمونه IGBT , GTO، اما تا لحظه نوشتن این مطالب، هیچكدام از این دو بدلیل ظرفیت مورد نیاز، نتوانسته اند رقیب تایریستور در طرح های HVDC با ظرفیت زیاد شود. از طرف دیگر ظرفیت این تجهیزات جدید امكان توسعه تكنولوژی فراهم آورده FACTS را- موضوع این كتاب- به منظور مقابله با مشكلات خاص موجود و با هزینه ای كمتر از هزینه HVDC فراهم آورده است.

طرح مباحث مربوط به انتقال DC در این كتاب متناقض به نظر می رسد زیرا اغلب  FACTS , HVDC در تكنولوژی رقیب محسوب می شوند. مشكل به تغییر نادرست از كلمه «انتقال» بر می گردد. انتقال معمولا بیانگر مسافت طولانی است در صورتیكه بخش بزرگی از لینك های DC موجود، اتصالات میانب با مسافت صفر هستند. امروز، مرزهای بین ادوات HVDC , FACTS، به نوع تجهیزات حالت جامد (تجهیزات حالت جامدی كه در حال حاضر در HVDC بكار می روند، محدود به یكسوكننده های كنترل شده سیلیكونی می باشند) و ظرفیت طرح ارتباط دارد. بهرحال با بهبود ظرفیت و توانائی های تجهیزات جدید استفاده خواهد شد و در        FACTS سعی خواهد شد كه كنترل توان بصورت مستقیم تری انجام شود مثلا با توسعه اتصال دهنده توان میانی آسنكرون، یعنی لینك HVDC پشت پشت. از این رو می توان لینك پشت به پشت را نیز جزء ادوات FACTS به حساب آورد و این فصل در مورد همین كاربرد HVDC است.

معرفی شبكه های HVDC , AC و تكنولوژی انتقال DC با ولتاژ بالا (HVDC)

اتصال سیستم های AC با لینك DC:

در مسافت های كمتر از مسافت break-even  باری اتصال در سیستم یا ناحیه مستقل استفاده از انتقال توان بصورت AC ترجیح داده می شود. برای این منظور باید برخی ملاحظات ضروری را كه برخی از آنها در زیر آورده شده است رعایت كرد.

لینك باید ظرفیت كافی برای برقراری عبور توان در مقادیر موردنظر را داشته باشد و پس از وقوع اغتشاش سریعا به وضعیت قبل از اغتشاش باز گردد. وجود یا ساخت مراكز دیسپاچینگ با امكانات مخابراتی قابل اعتماد سریع. هر كدام از سیستمها باید قابلیت حفظ و كنترل فركانس عادی را داشته باشد و از همین دو بایستی بتواند ذخیره چرخان بلند مدت و كوتاه مدت كافی فراهم آورد. معمولا در اكثر كشورها نواحی جداگانه با كمبود توان مواجه می شوند بویژه در زمان اوج مصرف كه فركانس شبكه بسیار پایین می ماند (حفظ ذخیره چرخان ممكن نیست). در چنین مواردی اتصال ناحیه های بوسیله اتصال میانی به صورت سنگرون بسیار مشكل است. برای اتصال میانی آسنكرون، دو انتخاب وجود داردك یكی بوسیله انتقال HVDC و دیگری بوسیله یك پست پشت به پشت HVDC. انتخاب اول یعنی انتقال HVDC زمانی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است كه فاصله طولانی و مقدار انرژی تبادلی زیاد باشد. در حالتی كه بخواهیم توان اضافی یك ناحیه را برای مدت كوتاهی به ناحیه دیگر انتقال دهیم و همچنین برای تقویت هر كدام از سیستم ها در مواقع اضطراری، HVDC 1شت به پشت انتخاب مناسب تری است.

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

برچسب ها : ابداع كلید های جیوه ای , كلید , كلیدهای جیوه ای فشار قوی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر