امروز: جمعه 15 آذر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق ماهواره و فرکانسهای مخابراتی

دانلود تحقیق ماهواره و فرکانسهای مخابراتی دسته: الکترونیک و مخابرات
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 1815 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 38

دستگاههای ارتباطی ماهواره ها در باند مایكروویو عمل می كنند در واقع ماهواره ها صرفا ایستگاه مایكروویو غول پیكری است در مدار زمین كه با كمك پایگاه زمینی بازپخش می شود

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

لایه أنیوسفر در فركانس حدود 30 مگا هرتز به صورت شفاف عمل می كند. علائم ارسالی بر روی این فركانس مستقیما از میان آن می گذرد و در فضای بیرون گم می شوند. این فركانس ها همچنین در خط مستقیم دید حركت می كنند. به این دلایل برای مقاصد ارتباطی آن ها را باید به طریقه های گوناگون به كار گرفت.

فركانسهای 30 تا 300 مگاهرتز بسیار مفید و كارامد هستند چون انتشار آنها با وجود محدود بودن پایدار است. این امواج با چنین فركانسی برای امواج تلویزیون كارامدند زیرا فركانسهای بالای آن ها اجازه حمل مقادیر فراوانی از اطلاعات مورد لزوم را می دهد و برای پخش صدای دارای كیفیت بالا نیز سودمند می باشد. علت این امر این است كه در این محدوده از فركانس برای كانالهای پهن جا وجود دارد. قسمتی از باند UHF را كه بین 790 تا 960 مگاهرتز قرار دارد می توان برای مرتبط ساختن ایستگاههایی با فاصله بیش از 320 كیلومتر به شیوه به اصطلاح پراكندگی در لایه تروپوسفر زمین به كار برد. این شیوه به توانایی گیرنده دوردست در گرفتن بخش كوچكی از علائم فركانس UHF كه به دلیل ناپیوستگی های بالای لایه تروپوسفر پراكنده شده بستگی دارد. یعنی علائم در جایی پراكنده می شوند كه تغییرات شدیدی و تندی در ضریب شكست هوا وجود دارد.


ا
مواج مایكروویو چه نوع امواجی هستند؟
فركانس های بین 3000 تا 12000 مگاهرتز برای رابطهای در خط مستقیم كه در آن پیام رسانی از طریق آنتن هایی بر فراز برجهای بلند ارسال می شود به كار می رود. ایستگاههای تكرار كننده را كه ساختاری برج مانند دارند نیز در فواصل 40 تا 48 كیلومتری ( معمولا بالای تپه ها ) كار می گذارند. این ایستگاهها امواج را می گیرند تقویت می كنند و دوباره به مسیر خود می فرستند. بخش مربوط به امواج مایكروویو برای ارتباط مراكز پرجمعیت بسیار مفید است چون فركانس بالا به معنای آن است كه امكان حمل باند عریضی از طریق مدولاسیون وجود دارد و این نیز به این معنی است كه هزاران كانال تلفن را می توان روی یك فركانس مایكروویو فرستاد. باند عریض این نوع فركانس اجازه می دهد كه علائم ارسالی تلویزیون سیاه و سفید و تلویزیون رنگی بر روی یك موج حامل منفرد ارسال شوند و چون این امواج دارای طول موج بسیار كوتاه هستند برای متمركز كردن علائم رسیده می توان از بازتابنده های بسیار كوچك و اجزای هدایت مستقیم بهره گرفت.


ماهواره چیست ؟
دستگاههای ارتباطی ماهواره ها در باند مایكروویو عمل می كنند در واقع ماهواره ها صرفا ایستگاه مایكروویو غول پیكری است در مدار زمین كه با كمك پایگاه زمینی بازپخش می شود. این مدار تقریبا دایره شكل در ارتفاع 36800 كیلومتری بالای خط استوا قرار دارد و در این فاصله سرعت ماهواره با سرعت زمین برابر است و نیروی خود را به وسیله سلولهای خورشیدی از خورشید می گیرد. نیروی جاذبه زمین شتاب زاویه شی قرار گرفته در مدار را دقیقا بی اثر می سازد. در این فاصله دور چرخش ماهواره ها با حركت دورانی زمین كاملا همزمان و برابر است و باعث می شود ماهواره نسبت به نقطه مفروض روی زمین ثابت بماند.

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

برچسب ها : ماهواره فرکانسهای مخابراتی , ایستگاه مایكروویو , امواج مایكروویو

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر