امروز: دوشنبه 28 بهمن 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق تلویزیون

دانلود تحقیق تلویزیون دسته: الکترونیک و مخابرات
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 85 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 77

آنچه كه امروزه در اصطلاح عمومی تلویزیون نامیده می شود عبارت است از انتقال پیوسته تمام معلومات قابل رویت یك میدان دید توسط امواج الكترومغناطیسی از یك نقطه به محل دیگر به نحوی كه تمام تغییرات طبیعی این میدان دید حركات تغییرات روشنایی و تاریكی از دور با احساس همزمانی و پیوستگی قابل تعقیب باشد

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

تعریف تلویزیون

آنچه كه امروزه در اصطلاح عمومی تلویزیون نامیده می شود عبارت است از انتقال پیوسته تمام معلومات قابل رویت یك میدان دید توسط امواج الكترومغناطیسی از یك نقطه به محل دیگر به نحوی كه تمام تغییرات طبیعی این میدان دید حركات تغییرات روشنایی و تاریكی از دور با احساس همزمانی و پیوستگی قابل تعقیب باشد.

ولی در واقع تلویزیون هنگامی حقیقی است كه دیدگان با مسلح شدن به نوعی وسیله اپتیك مثلاً جام جمشید افسانه ای بتواند با انتخاب شخصی و بدون هیچ وسیله كمكی دیگر شیئی را از دور رویت و آن را در نظر بگیرد. سیستمهای رادار كه در آنها از انعكاس امواج میلیمتری متمركز تصویر نقاط دور به وجود می آید می توانند به عنوان یك نوع تقرب نسبی به جام جادویی تلویزیون واقعی در نظر گرفته شوند.

آنچه كه ما در اینجا بدان خواهیم پرداخت آن نوع از تكنیك انتقال تصاویر است كه پس از مدت بیش از سی سال زمان تكامل امروزه میدان صنعتی وسیعی را به خود اختصاص داده است . این تكنیك كه به نحو فوق العاده ای پیشرفت كرده است ولی تكامل آن را هنوز پایان نیافته است دستگاههایی را به وجود آورده است كه با آنها گرچه افسانه جام جمشید به حقیقت نپوسته است ولی اهمیت آنها از نقطه نظر كوشش انسان برای از میان بردن حدود

فضائی حس بینائی به هیچ وجه كمتر نیست. ما در روی صفحه تصویر یك گیرنده تلویزیون می‌توانیم فقط آن چیزی را از دور ببینیم كه در آن محل از دوربین تلویزیون گرفته شده توسط فرستنده و گیرنده با شرایطی كه برای واضح بودن تصویر قائل می شویم و نیز توسط حدود طبیعی انتشار امواج ااكترومغناطیسی تعیین می شود. با استفاده از تقویت كننده های مدرن با حداقل نویز- تقویت كننده های پارامتری و Maser- و به كمك ماهواره ها از این حدود تقریباً از میان رفته اند و میدان عمل تلویزیون به نحو غیر قابل تصوری وسعت گرفته است.                                                                


مقایسه زمانی تجزیه تصویر

  1. میدان تصویر تلویزیون یك ((میدان)) یا ((مجموعه)) ای از سطرهای (افقی) تصویر است كه مجاور هم قرار گرفته اند و یك نوع ((رده های سطر)) بوجود می آورند. بنا به تجسم اولیه در مورد ساختمان موزائیكی تصویر كه هر سطر از المانهای كوچكی با سطع معینی تشكیل می شوند باید هر سطر را مجموعه ای از نقاط با روشنایی مختص به خود حساب آورد. ولی واقعیت این است كه نه تنها در طول خطوط سطرها بلكه در امتداد عمود بر آن هم تغییرات روشنایی تصویر و همراه با آن تغییرات دامنة سیگنال الكتریكی حامل آن بطور پیوسته اسن و هیچگونه جهشی از یك نقطه به نقطه دیگر یا از یك سطر به سطر دیگر صورت نمی گیرد. بنابراین تجسم موازئیك مانند تصویر گرچه یك وسیله كمكی است ولی بر خلاف واقعیت فیزیكی است. در آینده این مطلب را دقیق تر مورد مطالعه قرار خواهیم داد.

    برای مطالعات بعدی لازم است سطرهای تصویر را از بالا به پایین با 1و2و3و...K شماره گذاری كنیم.

  1. تجزیه تصویر در مقایس زمان فركانسهای كاملاً متفاوت زیر را بدست می دهد:

الف: فركانس سطرها و یا فركانس افقی Fz عبارت است از تعداد سطرهایی كه در یك ثانیه نوشته می شوند.

ب: فركانس میدان تصویر م یا فركانس عمودی Ff كه عددی است مشخص تعداد میدانهای سطرها كه در یك ثانیه نوشته می شوند.وقتی كلیه سطرهای یك تصویر هنگام تجزیه از شماره 1 تا k (آخرین سطر) پشت سر هم نوشته شوند فركانس میدان تصویر Ff و فركانس تصویر Fb مساویند. فركانس تصویر Fb تعداد تصاویر كاملی را كه در یك ثانیه نوشته می شوند مشخص می كند. در طریقه معمول امروزی به نام ((روش بین هم قرار دادن سطرها)) و یا Interlaced Scanning برای از بین بردن اثر چشمك زدن میدان دید در دو میدان شامل سطرهای با شماره های فرد(1و3و5...1-k) و دیگری از سطرهای با شماره های جفت تشكیل می گردد. میدانهای سطر با فركانس میدان تصویر Ff نوشته می شوند و از هر دو میدان سطر یك میدان كامل تصویر بوجود می آید. این دو میدان بین هم قرار می گیرند و فركانس تصویر Fb نصف Ff می باشد. در محل گیرنده در اثر كندی كار چشم اینطور احساس می شود كه عملاً در هر ثانیه به اندازه Ff تصویر كامل نوشته می شود در سیستم اروپایی Hz25=Fb و از این رو 50=Ff می باشد.

قیمت فایل فقط 9,350 تومان

خرید

برچسب ها : تلویزیون , تعریف تلویزیون , ساختار تلویزیون , عملکرد تلویزیون , تلویزیون های جدید , تصویر تلویزیون

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر