امروز: چهارشنبه 20 آذر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

تحقیق درباره غنی سازی اورانیم

تحقیق درباره غنی سازی اورانیم دسته: فیزیک
بازدید: 13 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 10 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 18

دانلود تحقیق درباره غنی سازی اورانیوم

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

*تحقیق درباره غنی سازی اورانیم*


غنی سازی اورانیم یعنی چه؟ چگونه اورانیم تبدیل می شود؟

در این مقاله با غنی سازی اورانیم و تبدیل آن به انرژی به همراه نیكل بسیار مفید در این زمینه به زبان ساده آشنا می شوید.ضمن اینكه از این به بیان كلام جذاب یك عكس زیبابینی در متن نوشتارب به شمار می شود.

استفاده اصلی از انرژی هسته ای تقلید انرژی الكتریسیته است. این راهی ساده و كارآمد برای جوشاندن آب و ایجاد بخار برای راه اندازی دوربین های مواد است بدن راكتورهای موجود در نیروگاههای هسته ای این نیروگاه ها شبیه دیگر نیروگاه ها زغال سنگی و سوختی می شود.انرژی هسته ای بهترین كاربرد برای تولید مقیاس متوسط یا از انرژی الكترییكی به طور مداوم است سوخت این گونه ایستگاه ها را اورانیم تشكیل می دهد.

چرخه سوخت هسته ای تعدادی عملیات صنعتی است كه تولید الكتریسته را با اورانیوم درراكتورهای هسته ای ممكن می كند اورانیوم عصری نسبتا معمولی وعادی است كه در تمام دنیایافت می شود. این جنس به صورت معدنی در بعضی از كشورها موجود دارد كه حتما باید قبل از مصرف به صوت روخت در راكتورهای هسته ای فرگری شود.

الكتریسته با استفاده از گرمای تولید شده در راكتورهای هسته ای و با ایجاد بخار برای به كار انداختن توربین هایی كه مواد متصل ارز تولید می شود. سوختی كه از راكتور خارج شده بعد از این كه به پایان عمر مفید خود رسید میتواند به عنوان سوختی جدید استفاده شود.

فعالیت های مختلفی كه با تولید الكتریسته از واكنش های هسته ای هم راهند مرتبط به چرخه سوخت هسته ای هستند چرخه سوختی انرژی هسته ای با اورانیوم آغاز می شود و با انهدام پسمانده های هسته ای پایان می یابد. دوبار عمل آوری سوخت های خرج شده به مرحله ای چرخه سوخت هسته ای شكلی صحیح می دهد.

اورانیوم

اورانیوم فلزی رادیواكتیو و پرتور است كه در  سراسر پوسته سخت زمین موجوداست. این فلز حدودا 500 بار از طلا فراوان تر و به اندازه قوطی حلبی معمولی وعادی است. اورانیوم اكنون به اندازه ای در صخره ها وخاك و زمین وجود دارد كه در آب رودخانه ها و دریاها واقیانوس ها موجود است. برای مثال این فلزپا غلظتی در حدود4 قسمت در هر میلیون (ppm4) كه گرانیت وجوددارد كه ما درصد از كره زمین را عالم می شود ركوردها با غلظتی باید بر 400 ppm و در ته مانده زغال سنگ با غلظتی بیش از 100ppm موجود است. اكثر رادیوالكتریسته مربوط به اورانیوم در طبیعت در حقیقت ناشی از معدن های دیگری است كه با عملیات رادیواكتیو به وجود آمده اند و در هنگام استخراج از معدن و آسیاب كردن به جا مانده اند.

چند منطقه در سراسر دنیا وجوددارد كه غلظت اورانیوم موجود در آن ها به قدر كافی است كه آن برای استفادها ز نظر اقتصادی به صرفه وامكان پذیر است این مواد غلیظ سنگ معدن یا كاله نامیده میشود.

قیمت فایل فقط 7,700 تومان

خرید

برچسب ها : غنی سازی اورانیم , اورانیوم , استخراج اورانیوم , انرژی هسته ای , ماده زرد , تعریف غنی سازی اورانیوم , غنی سازی یعنی چه , چگونه اورانیوم تبدیل میشود , راکتورهای هسته ای , انرژی الكترییكی , سوخت هسته ای , انرژی هسته ای , دانلود , دانلود مقاله , دانلود تحقیق , دانلود پایان نامه

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر